+420 311 510 420
Ostatní aktuality
Hala1.jpg

Otevření servisu Galimpex

V Záluží u Hořovic otevřela společnost Galimpex servis nákladních a přípojných všech značek. Neautorizovaný servis má mnohaleté zkušenosti.


Společnost Galimpex v průběhu 23 let prožila tři velká období (viz samostatný článek). My se  zaměříme na třetí období neautorizovaného servisu, které bylo slavnostně odstartováno v červnu letošního roku. Obnovení vlastní servisní činnosti Galimpexu vychází z reorganizačního ukončení pronájmu zázemí v Záluží společnosti Renault Trucks.

Nové vybavení

Servisní zázemí se nachází na ploše 14 000m2, přičemž zastavěná plocha čítá 1000m2. Při příjezdu do servisu jsme si všimli, že před vjezdem do jednotlivých stání je dostatek místa i pro manévrování s klasickou návěsovou soupravou. Té je vyhrazeno jedno stání, protože Galimpex odstartoval kromě servisu nákladních vozidel také péči o přípojná. V případě značky Lamberet se jedná o autorizované zastoupení, které má s přestávkami počátky už v roce 1991. Vybavení universální diagnostikou Wabco-Würth dovoluje servisovat návěsy všech značek a opravovat brzdové soustavy značek Wabco, Haldex a Knorr.

Devět stání

Opravy nákladních vozidel se opírají zejména o technickou podporu značek DAF a Renault Trucks a letitou praxi mechaniků. Servisní zázemí začalo letos se čtyřmi mechaniky, z nichž tři pochází podle majitele firmy Galimpex Miroslava Galoviče od jejích počátků. Majitel však plánuje do budoucna provoz s patnácti zaměstnanci. Prostorů a budov má k tomu dostatek. Servis zahrnuje průjezdný kanál na výměnu oleje a dalších devět stání včetně tří montážních kanálů osazených
pneuhydraulickými zvedáky. Kde tyto nejsou, viděli jsme čtyři nové sloupové zvedáky na kamiony a ještě jeden pro lehká užitková vozidla do pěti tun. Pro mechanické práce v servisu nechybí ani lis s výkonem 70 tun. Jedna montážní jáma je osazena brzdovou stolicí s digitálním výstupem na monitoru. Toto zařízení včetně několika dalších dodala společnost Maha Consulting.

Oleje, geometrie a další

Trend posledních dvou let ve snižování spotřeby nafty směřuje k hlídání geometrie náprav zejména víceletých vozidel. Pro ně má Galimpex připraven špičkové měření geometrie Josam na přesné laserové technologii. Také se nám líbilo olejové hospodářství od firmy Orion, které kromě výdeje v několika pistolích v závislosti na druhu maziva shromažďovalo použitý olej do jednoho tanku. Poskytované služby také zahrnují péči o klimatizace, opravy nezávislých topení a elektroinstalace., chladírenských jednotek Thermoking. Našli jsme také  svařování od dánské společnosti Migatronic. V servisu samozřejmě nechybí skladovací prostory s kapacitou cca dvou tisíc položek. Dostupnost dalších dílů je připravena nočním závozem, takže tyto součástky bývají k dispozici hned druhý den ráno.